close
آخرین مطالب
 • تبلیغ شما در اینجا
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی سیستم وبلاگدهی
 • سیستم سایت ساز اسلام بلاگ
 • مگا برد - پلتفرم خرید اینترنتی قطعات موبایل مگابرد
 • loading...
  YourAds Here YourAds Here

  اخبار پرشکی

  بازدید : 99
  چهارشنبه 24 شهريور 1400 زمان : 16:16

  درمان مشکلات ستون فقرات با کمک طب فیزیکی و توانبخشی

  کلینیک طب فیزیکی

  ستون فقرات شما شبیه به دیگر قسمتهای بدن شما نیست بنابراین به صورت طبیعی آسیب‌ها و بیماریهای ستون فقرات نیاز به فیزیوتراپی تخصصی دارند.

  ایلنا نیوز

  متخصصان فیزیوتراپی مخصوص ستون فقرات برای درمان آسیب‌ها و شرایطی که برای ستون فقرات پیش می‌آید مانند سرخوردگی مهره‌های کمر آموزش دیده‌اند. اگر شما دنبال اجتناب از جراحی یا بهبود پس از جراحی هستید متخصص ستون فقرات می‌تواند بهترین موارد را برای بهبودی شما ارائه کند.

  فیزیوتراپیست متخصص ستون فقرات برای اینکه درد گردن و کمر شما کاهش پیدا کند و تحرک سلامتی شما بازگردد با شما کار میکند با توجه به شرایط شما برنامه درمانی مخصوصی را طراحی می‌کند.

  مواردی که فیزیوتراپی آن را درمان میکند

  هدف اصلی از فیزیوتراپی این است که هماهنگی، انعطاف‌پذیری، تعادل و قدرت شما را بهبود ببخشد و کمک کند مفاصل شما بهتر حرکت کند صرف نظر از اینکه چرا شما به فیزیوتراپ مراجعه کرده‌اید توانبخشی شما شامل ورزش می‌شود بنابراین مقداری درد پس از آن طبیعی است امروزه فیزیوتراپی بیماری‌هایی مثل موارد زیر را درمان میکند:

  درد کمر و گردن

  زوال دیسک

  فتق دیسک

  کیفوز

  میلوپاتی

  رادیکولوپاتی

  سیاتیک

  آرتروز نخاعی

  شکستگی ستون فقرات

  تنگی نخاعی

  اسپوندیلولستیز

  اسپوندیلوز

  فیزیوتراپی ستون فقرات پس از عمل جراحی

  جراحی ستون فقرات سخت و طاقت‌فرساست. با کمک فیزیوتراپی ستون فقرات می‌توانید به طور موثر و به سرعت روی پاهای خود بایستید. متخصص درد در اصفهان برای اطمینان از اینکه بهبودی بیماران موفقیت آمیز بوده است آنها را قبل و بعد از جراحی معاینه می‌کند. او در طول کل فرایند جراحی با جراح شما هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد تا برنامه درمانی شما را بررسی کند و شما بتوانید درمان جامعی داشته باشید و در تمام مدت مراقبت‌های منسجم را ادامه می‌دهد.

  درمان فعال و غیرفعال فیزیوتراپی

  دو نوع فیزیوتراپی وجود دارد: فیزیوتراپی فعال و غیر فعال

  فیزیوتراپی غیرفعال موقتاً درد کمر را با استفاده از پک یخ، پک گرم و محرکهای الکتریکی عصب و دیگر روش‌ها کاهش می‌دهد.

  فیزیوتراپی فعال که شامل کشش‌ها و انجام یکسری ورزش‌های روزانه می‌شود به شما کمک می‌کند تا عضلات کمر خود را تقویت کنید و به ثبات بیشتری برسید این به نوبه خود تولید ماهیچه در اطراف ستون فقرات و دیسک‌ها را افزایش می‌دهد و فشار کمتری روی کمر وارد می‌شود. شکل دیگری از فیزیوتراپی درمان رفع فشار از ستون فقرات است که درد کمر و گردن و درد فتق دیسک را درمان میکند درمان رفع فشار ستون فقرات پس از جراحی بسیار موثر است.

  روش‌های فیزیوتراپی

  هر برنامه فیزیوتراپی سه‌جنبه اصلی دارد: ورزش، درمان دستی و آموزش

  ورزش، به طور معمول در ورزش حرکات با شدت کم طراحی شده‌اند تا محدوده حرکتی و حجم ماهیچه را دوباره بازگرداند. همچنین شما ورزش می‌کنید تا فشار را از روی مفاصل خود بردارید مثلاً با تقویت ماهیچه‌های شکمی فشار را از روی ستون فقرات برمی‌دارید درمان دستی شامل ماساژ، درمان با دست و تحرک می‌شود. ماساژ باعث افزایش جریان خون به ماهیچه‌ها می‌شود که باعث رهایی عضلات و کاهش درد می‌شود. درمان با دست و تحرک شامل حرکات و اعمال فشار دقیقی است و این کمک می‌کند مفاصل خود را در وضعیت صحیح نگه دارید.

  آموزش نقش مهمی در درمان فیزیوتراپی دارد از آنجا که هدف نهایی این است که بیمار ورزش‌های مفیدی که آموزش دیده است را پس از اتمام برنامه درمانی ادامه دهد. این باعث می‌شود تا فیزیوتراپیست به شما نشان دهد که چگونه به شکل صحیح این کشش‌ها را در منزل انجام دهید یا حتی به شما طرز صحیح استفاده از یکسری وسایلی که می‌توانید در باشگاه بدنسازی استفاده کنید را آموزش دهند. فیزیوتراپیست شما می‌گوید چگونه برنامه روزانه خود را به شکل ایمن و بدون ریسک و خطر آسیب‌دیدگی انجام دهید. ادامه دادن ورزش‌های مفید فیزیوتراپی پس از اتمام برنامه درمانی به شما کمک می‌کند تا از بروز مشکلات در آینده جلوگیری کنید.

  اگر شما متوجه شدید که فعالیت‌های روزانه شما موجب درد و رنج شما می‌شود یا اگر پس از عمل جراحی در دوره بهبودی هستید یک فیزیوتراپیست می‌تواند به شما کمک کند تا به بهترین روش درد خود را از بین ببرید.

  آیا درمان فیزیوتراپی به کاهش و تسکین علائم گردن و کمر کمک می‌کند بله در صورتی که علائم محیط اسکلتی عضلانی داشته باشند درمان فیزیوتراپی بسیار کمک کننده است. به این معنی است که اگر منبع علائم از مفاصل‚ ماهیچه‌ها و رباط‌ها و تاندون‌ها یا دیسک‌ها یا حالت بد بدن باشد درمان فیزیکی بسیار موثر است.

  پزشک یا فیزیوتراپیست به شما کمک می‌کند تا بفهمید که آیا مشکل شما با درمان فیزیوتراپی برطرف میشود یا خیر.

  برای درمان پارگی دیسک کمر در اصفهان راه‌های زیادی وجود دارد که برای انتخاب بهترین راه باید با متخصص مشورت کرد.

  آیا من باید نگران وضعیت بد بدنم باشم؟

  این بستگی به علائمی دارد که شما به عنوان نتیجه وضعیت بد بدن خود تجربه می‌کنید به طور کلی وضعیت بد بدن باعث می‌شود که ما بد راه برویم و فعالیت‌های روزانه را به طرز اشتباهی انجام بدهیم و فشار غیرطبیعی به ستون فقرات و دیگر بخش بدن وارد می‌شود این مشکلات به صورت درد‚ سفت شدن عضلات‚ خستگی و علائم دیگر نمایان می‌شود وضعیت بد بدن تا حدی با به کارگیری دقیق ورزش‌های خاص و تکنیک‌های درمانی دستی اصلاح میشود.

  آیا قبل از شروع درمان فیزیوتراپی نیاز به عکس رادیولوژی MRI و دیگر تصویربرداری‌ها هست؟

  این مورد بستگی به شرایط دارد اگر شما اخیراً این کار را انجام داده‌اید آخرین عکسی که گرفته‌اید را با خود بیاورید. اگر عکس ندارید مشکلی ندارد ممکن است نیازی به آن نداشته باشید. متخصص فیزیوتراپی در اولین جلسه در این مورد با شما صحبت خواهد کرد.

  در اولین جلسه باید انتظار چه‌چیزی را داشته باشم؟

  برای درمان گودی کمر در اصفهان شما باید توسط یک متخصص فیزیوتراپیست ماهر و دارای مجوز تحت ارزیابی قرار بگیرید. چون او علت علائم شما را مشخص می‌کند و بر اساس این ارزیابی، برنامه درمانی برای تسکین درد یا مدیریت علائم بیماری به شما پیشنهاد می‌شود.

  متخصص فیزیوتراپی ابزار و وسایل بسیار زیادی دارد که در طول این فرایند از آن استفاده می‌کند انتظار مهمی که ما از بیمارانمان داریم این است که در طول فرایند درمان به طور فعال شرکت کنند آموزش بیمار بسیار مهم و حیاتی است. چون هم علائم او را در حال حاضر کاهش می‌دهد و هم از بروز مجدد آن پیشگیری می‌کند.

  چرا باید برای درمان ستون فقرات به فیزیوتراپیست مراجعه کرد چرا‌به دکتر کایروپراکتر یا ماساژ درمانی مراجعه نکنم؟

  همه این متخصصان می‌توانند به بهبود شرایط ستون فقرات شما کمک کنند اگر در حال حاضر و هر کدام یک از آنها کار می‌کنید و نتایج خوبی می‌گیرید لطفاً به مراقبت خود ادامه دهید. اما اگر نتایج خوبی نمی‌گیرید و شرایط شما بهتر نمی‌شود برای درمان به یک متخصص فیزیوتراپی که در زمینه ستون فقرات مهارت دارد مراجعه کنید.

  پول توجیبی کودکان چقدر باید باشد؟ متخصص تربیتی
  نظرات این مطلب

  تعداد صفحات : -1

  درباره ما
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 121
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 1
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 95
 • بازدید کننده دیروز : 96
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 190
 • بازدید ماه : 97
 • بازدید سال : 17071
 • بازدید کلی : 18457
 • کدهای اختصاصی